Impuls Week plný her a zábavy

Díky příznivé situaci se mohl letos ve dnech od 28. 6. - 3. 7. uskutečnit Impuls Week. Tato akce YMCA Orlová je mezi orlovskou mládeží již známá, protože se tradičně koná vždy poslední červnový týden. Většinou se této akce účastní i různé zahraniční týmy a děti si díky tomu mohou procvičit své znalosti anglického jazyka, ale vzhledem k aktuální situaci jsme se museli obejít bez zahraničních hostů.

Program se konal vždy v odpoledních hodinách, k dispozici bylo mnoho aktivit. Děti si letos mohly opět zahrát spoustu her, poznat nové kamarády, soutěžit o různé ceny nebo si třeba vychutnat oblíbenou Pizza párty. Velkou oblibu měly u dětí letos i barvy na obličej. Mezi populární náměty patřili nejčastěji různí superhrdinové, roztomilá zvířátka nebo také postavy z filmů.

Hned v pondělí jsme započali Impuls Week prvním bodem programu, kterým byl letos herní večer. K dispozici bylo mnoho her, ze kterých si děti mohly vybírat podle obliby. Později se zase hrály deskovky, z nichž nejoblíbenější bylo Uno, nebo třeba Jungle speed. V úterý se tradičně konal fotbalový turnaj, který letos stejně jako každý rok sklidil obrovský úspěch. K večeru následovala Pizza párty, na kterou určitě všichni jen tak nezapomenou. Ve středu byl turnaj v Ultimate frisbee a dále pak „challenge,“ u kterých děti musely plnit různé úkoly. Ve čtvrtek soutěžily děti ve velké hře, ve které musely postupně projít všechna stanoviště a následně za jejich splnění dostaly ceny. Po této hře jsme se přesunuli z hřiště k budově Církve bratrské, kde jsme opékali párky a hráli další hry. Poslední den v pátek jsme měli volnou zábavu a rozlučkovou párty a společně jsme Impuls Week ukončili. Definitivní tečkou za letošním Impuls Weekem pak byla společná snídaně všech vedoucích a dobrovolníků v sobotu ráno.

Myslím, že mluvím za všechny děti i vedoucí, když řeknu, že jsme si Impuls Week letos moc užili, vyšlo nám krásné počasí a mohli jsme poznat mnoho nových přátel a vychutnat si společně začátek prázdnin. Děkujeme touto cestou Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR, městu Orlové i Křesťanské akademii mladých, z. s.,  za poskytnutí nezbytných financí, bez nichž by se tato akce nemohla konat.

Za tým pořadatelů Monika Šikulová