Nyní jste zde: Keep Smiling Gospel / Domů

zvadlo do KSG
Keep Smiling Gospel je amatérský gospelový sbor pro všechny generace.

Věnujeme se gospelovým písním a spirituálům s doprovodem klavíru nebo kytary (příležitostně i kompletní kapelou) - většinou v angličtině, ale máme i pár autorských písní Jana Dospivy a Štěpána Janči.
Snažíme se dělat dobrou a živou muziku.

Zároveň ovšem chceme být dobrou partou, která drží pohromadě a chce dělat lidem radost.

Jsme otevřená skupina, bereme mezi sebe každého, kdo umí aspoň trochu zpívat a má chuť se zapojit.

Jsme sbor nadšených pěveckých amatérů, ale s chutí na sobě pracujeme ...

Sídlíme v Orlové, členy jsou většinou orlováci, ale některým stojí za to dojíždět až z Petřvaldu, Rychvaldu, Dolní Lutyně, Bohumína nebo Ostravy.

Zkoušíme pravidelně každý čtvrtek od 18.00 v Husově domě v Orlové 1, Fr. Palackého 787.

Koncertujeme přibližně jeden víkend v měsíci (i když někdy zjara je o koncerty nouze, a naopak v adventu bychom mohli koncertovat každý večer). Nejbližší akce najdete v kalendáři akcí.

Začali jsme pořádat také podzimní víkendový gospelový workshop, při kterém se sejde skupina gospelových nadšenců, pod vedením zkušeného sbormistra nacvičí hrst písní a na závěr víkendu je předvedou veřejnosti na koncertě. Je to úžasný zážitek, co všechno se takto dá zvládnout za jeden víkend intenzivní práce. Workshopy jsou otevřené pro každého - zveme i vás.

 

Další informace o sboru Keep Smiling Gospel Orlová naleznete zde

Smiling Gospel 2017

Opět po roce má orlovské publikum možnost zažít dvě velké osobnosti evropské hudební scény. Při koncertě v Domě kultury vystoupí "královna dánského gospelu" Liza Littau a londýnský sbormistr a zpěvák, pastor David Daniel, spolu s padesátihlavým sborem gospelových nadšenců z Česka i ze zahraničí a za doprovodu kapely studentů, absolventů a profesorů ostravské konzervatoře. Koncert je zakončením víkendového gospelovéno workshopu a Orlová je prvním z pouhých dvou míst v ČR, která tuto jedinečnou akci zažijí; druhým místem je Frýdek-Místek.

Koncerty se konají:
- v Domě kultury města Orlové v neděli 15.10.2017 od 16.30

- v evangelickém kostele ve Frýdku-Místku v pondělí 16.10.2017 od 18.00; vstupné je vždy 180,- Kč.

Akci pořádáme s podporou Moravskoslezského kraje a města Orlová. Děkujeme.
Zveme vás na workshop: